halit
Foruma hoşgeldiniz

Foruma üye olunuz..
halit
Foruma hoşgeldiniz

Foruma üye olunuz..
halit
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
halit

Şifalı bitkiler, bitkisel tedavi, bitki, bitkisel formuller, fitoterapi, Otacı,

AnasayfaAnasayfa  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Dr. ların Yeni Onaylı İlaçları abartma

YazarMesaj
Halit
Admin
Halit

Dr. ların Yeni Onaylı İlaçları abartma Empty
MesajKonu: Dr. ların Yeni Onaylı İlaçları abartma   Dr. ların Yeni Onaylı İlaçları abartma Empty15/4/2016, 02:54

Doktorlar Genellikle Yeni Onaylı İlaçların Promise abartma
Birçok FDA 'atılım' tanımı, anket bulur yanlış yorumlarlar

Salı, Nisan 12, 2016 (HealthDay Haber) - yeni ilaçların gerçek yararları hakkında doktorlar yanıltmak olabilir ABD Gıda ve İlaç İdaresi hızlandırılmış onay sürecinde kelime "atılım" Kullanımı, araştırmacılar uyarıyorlar.

2012 yılında ABD Kongresi FDA ön klinik kanıtlar mevcut ilaçlar üzerinde bir avantaj da anlaşılacağı eğer bir "atılım terapi" gibi ilaç belirlemek için güç verdi.

Ama yaklaşık 700 doktor, bir anket çok yanlış anlaşılabilir eğiliminde olduğunu ortaya koydu "atılım." Doktorlar genellikle yasa bu atama ulaşmak için gerekli daha uyuşturucu güçlü kanıtlarla desteklenen inanılan baş yazarı Dr. Harun Kesselheim söyledi. O Brigham ve Boston'da Kadın Hastanesi öğretim üyesidir.

"İnsanlar duyunca 'atılım' onlara ilaç ne yapacağını bir uygunsuz yüksek duygusu verir," Kesselheim dedi. "Bu onlar reçete ne zaman almayı bekliyor olabilir sonuçları hakkında doktorlara yanlış güvence verebilir."

Araştırmada, 10 doktor dokuzu, hem aynı programa alınan benzer yan etkileri vardı ve eşit hastanın sigorta kapsamına alındı olsa bile, sadece "atılım" tanımlamalarına göre başka özdeş bir yere bir varsayımsal ilaç seçti.

Buna ek olarak, yüzde 52 yanlış randomize çalışmalardan elde edilen güçlü kanıtlar atılım atama kazanmak için gerekli olduğu düşünülmektedir, araştırmacılar bulundu.

"Bir ilaç aslında bir atılım bir atılım tedavi olarak etiketlenmiş Onlar düşünce ve bu her zaman böyle değil," Kesselheim dedi. "Onlar zaten mevcut ne üzerinde büyük ölçüde gelişmiş tedavi vermeyin çünkü atılım tedaviler olarak adlandırılan Birçok ilaç gerçek devrimler, değil."

Sonuçları 12 Nisan yayınlandı Amerikan Tıp Derneği Dergisi'nde .

FDA araştırmacılar kaydetti Nisan 2015 ile "atılım terapiler" olarak 76 ilaç belirlenmiş, ama çok az Amerikalılar sağlığı üzerinde önemli bir etkiye sahip.

"Bu ilaçların hepsi aslında devrimler, ama bu olasılığı çok küçükse çok iyi olurdu," Kesselheim dedi.

Dr Robert Wergin, Amerikan Aile Hekimleri Akademisi Başkanı, kelimenin kullanımı konusunda karışıklık olabilir kabul etti "atılım."

"İlaç şirketleri bana söylemek reklam göndermek Bir çok kez 'atılım' Ben şüpheci," Wergin dedi. "Ben ilk duyduğumda, ben pazarlama var. Ama FDA kullanıyor, ben pazarlama. Ben onunla dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum sanmıyorum düşünüyorum."

Ankette ayrıca, yeni bir ilaç için FDA onayı anlamı hakkında anlayış yaygın bir eksikliği ortaya, araştırmacılar bildirdi.

Örneğin, 10 yılında yaklaşık yedi FDA onayı diğer onaylanmış ilaçların karşılaştırılabilir etkinliğini ve istatistiksel olarak anlamlı ve klinik olarak önemli etkileri anlamına inanıyordu.

"Bir ilaç onaylandıktan sonra, mutlaka mevcut diğer ilaçlara karşı test değil," Kesselheim dedi. "Bu plaseboya karşı test edilebilir. Onaylanmış bir ilaç zaten orada diğer ilaçlardan daha iyi ya da daha güvenli olduğu anlamına gelmez diye."

Kongre ve FDA hızlandırılmış programda dönem "atılım" kullanımını tekrar gerektiğini, Kesselheim söyledi.

"Ben ', devrimler' gerçek atılımlar çağıran hoşlanmıyorsunuz olmaz ama şu anda biz ne yapıyoruz değil," dedi.

FDA çalışmaya cevaben şu açıklamayı yayınladı: "Genel olarak, FDA özel çalışmalar hakkında yorum yok, ama belli bir konuyla ilgili anlayışımızı ilerletmek ve korumak için misyonumuz yardımcı olmak için delil vücudun bir parçası olarak değerlendirir Halk Sağlığı."

onlar FDA onayı gelmeden önce doktorlar genellikle ya kendi tıbbi toplumlar aracılığıyla veya yeni ilaçlar hakkında çok şey öğrenmek olduğunu - Dr Otis Brawley, Amerikan Kanser Derneği için baş sağlık memuru, anket yapboz önemli bir parçasını ele gelmediğini söyledi kendi aralarında konuşarak.

Brawley da o olduğunu söyledi "hala yeni ilaçlar eski ilaçlara göre daha iyi olduğunu düşünüyorum eğilimindedir bazı doktorlar hala vardır ikna."

O Prilosec, AstraZeneca tarafından yapılan bir mide ekşimesi ilaç davayı kaydetti. o Prilosec jenerik gitmek için zamanı geldiğinde, AstraZeneca hala prim fiyatları şarj geldiği Nexium adında yeni bir mide ekşimesi ilaç piyasaya sürdü.

"Onlar Nexium sadece onların eski uyuşturucu Prilosec olarak aynı etkin madde içerdiğini söylemedim," Brawley dedi. "Hatırlayacak olursanız, Nexium yıllardır en çok satan ilaçların biri oldu. Daha yeni olduğu için mutlaka bunu reçete olan insanlar var."

KAYNAKLAR: Aaron Kesselheim, MD, JD, MPH, öğretim üyesi, Brigham ve Kadın Hastanesi, Boston; Robert Wergin, MD, sandalye, Amerikan Aile Hekimleri Akademisi; Otis Brawley, MD, baş sağlık memuru, Amerikan Kanser Derneği; 12 Nisan 2016, Amerikan Tıp Derneği Dergisi

HealthDay
Copyright (c) 2016 HealthDay . Her hakkı saklıdır.
Haberlerin tarafından sağlanan HealthDay ve MedlinePlus, National Library of Medicine, Ulusal Sağlık Enstitüleri, Sağlık ve İnsan Hizmetleri ya da federal politika US Department görüşlerini yansıtmaz.
http://halit.hforum.biz

Dr. ların Yeni Onaylı İlaçları abartma
1 sayfadaki 1 sayfası